مجله آگما

معرفی کاتالوگ موتوژن و خرید الکتروموتور های با کیفیت

کاتالوگ موتوژن

الکتروموتور ها کاربرد های گسترده ای در انواع صنایع دارند. از آن ها می توان برای تبدیل انرژی الکتریکی  به مکانیکی استفاده کرد. برای این کار از موتور های الکتریکی استفاده می کنیم که برق را در ورودی خود می گیرند و در خروجی نیروی مکانیکی ارائه می دهند. فرآیند های مختلفی در انواع صنایع وجود دارد که در آن ها به نیروی مکانیکی که موتور های الکتریکی تولید می کنند نیاز داریم، مانند بلند کردن، کشیدن و غیره. کاتالوگ موتوژن اطلاعات کاملی درباره این الکتروموتور ها ارائه می دهد.

معرفی الکتروموتور های موتوژن

شرکت تولید موتور های الکتریکی موتوژن در شهر تبریز قرار دارد. این شرکت با سابقه چندین ساله در ابتدا در سال 1352 تاسیس شد. در ابتدا نام این شرکت گلد الکتریک بود و تحت لیسانس شرکت وستینگهاوس آمریکا قرار داشته است. سپس در چندین سال بعد با توجه به فروش این شرکت نام آن به موتوژن تغییر یافت.

این شرکت از جمله بزرگ ترین شرکت های تولید کننده الکتروموتور ها در خاورمیانه می باشد. از جمله مزایای خرید از این شرکت، خدمات پس از فروش و گارانتی خوب آن است. این شرکت در سال 1364 توانست به تولید الکتروموتور های صنعتی بپردازد و استاندارد IEC را به دست آورد.

الکتروموتور موتوژن

الکتروموتور موتوژن

انواع موتور های الکتریکی موتوژن

معمولا الکتروموتور هایی که توسط شرکت ها و کارخانجات تولید می شوند، در دو نوع صنعتی و خانگی هستند. الکتروموتور های خانگی قدرت و توان کمتری نسبت به مدل های صنعتی دارند. در ادامه به معرفی انواع این الکتروموتور ها در کاتالوگ موتوژن می پردازیم.

الکترو موتور های خانگی

 • الکتروموتور مشعل
 • الکتروموتور کولری طرح PM
 • موتور های کولری با خازن استارت
 • الکتروموتور های کولری پرتابل
 • موتور کولری اسپلیت فاز پمپ سیرکولاتور

الکتروموتور های خانگی را می توان در دو شکل تک فاز و سه فاز تهیه کرد. معمولا آن ها را در اسباب بازی های برقی تعبیه می کنند. کاربرد های دیگری نیز در مصارف خانگی دارد.

 • الکتروموتور های صنعتی
 • موتور تک فاز دو خازنه چدنی
 • الکتروموتور سه فاز آلومینیومی
 • موتور سه فاز تک دور
 • الکتروموتور تک فاز خازن دائم آلومینیومی
 • موتور سه فاز با گرید انرژی

موتور الکتریکی موتوژن قابلیت پشتیبانی از توان های بالا را دارند. در صنعت بیشتر از الکتروموتور های القایی سه فاز استفاده می شود. دلیل این انتخاب به خاطر کم هزینه تر و قابل اطمینان بودن است. در این نوع الکتروموتور ها هر چه طول سیم و گشتاور بالاتر باشد میدان مغناطیسی ایجاد شده قوی تر خواهد بود. در نتیجه قدرت موتور برای چرخش روتور نیز به دنبال آن بیشتر خواهد شد.

کاتالوگ موتوژن

کاتالوگ موتوژن

الکتروموتور های این شرکت چه اجزایی دارند؟

می توان به طور کلی اشاره کرد، در کاتالوگ موتوژن موتور های الکتریکی تولید شده توسط شرکت موتوژن، از نوع بسته بوده و به وسیله یک پروانه و پره های تعبیه شده کار خنک کاری را انجام خواهند داد. مانند همه الکتروموتور ها، تولیدات این شرکت نیز دارای اجزای مختلفی هستند. استاتور اولین جزئی است که مورد بررسی قرار می گیرد. این جز قسمت ثابتی در الکتروموتور است که به وسیله ایجاد یک میدان مغناطیسی، موجب چرخش روتور می شوند.

در همه مدل هایی که فریم سایز صد و هشتاد به بالا دارند، روی آن ها ترمیستور نصب می شود. همه الکترو موتور ها تا زمانی که به دمای معین برسند، می توانند جریان اضافی تا 1.5 برابر جریان  را تحمل کنند. مدت زمان این تحمل تا دو دقیقه نیز می رسد. شفت ها در الکتروموتور یک جز اصلی به حساب می آیند. این اجزا با یک سر خروجی تولید می شوند. همچنین ابعاد آن ها در نهایت با استفاده از دستگاه های CNC به صورت دقیقی ماشین کاری می شوند.

الکتروموتور

الکتروموتور

 

خرید الکتروموتور و کاتالوگ موتوژن

همان طور که اشاره شد الکتروموتور های خانگی و صنعتی موتوژن در ابعاد و قدرت های مختلفی تولید می شوند. معمولا جنس پوسته آن ها از چدن یا آلومینیوم است. انتخاب نوع جنس پوسته بستگی به سایز فریم آن ها دارد. اگر سایز فریم کم تر از صد و شصت باشد، معمولا بدنه را آلومینیومی طراحی می کنند. اگر سایز فریم بیشتر از این عدد باشد بدنه چدن طراحی خواهد شد. همه این اطلاعات در کاتالوگ خرید الکتروموتور درج می شوند.

الکتروموتور های طراحی شده توسط شرکت موتوژن برای پروژه های دائمی بسیار مناسب هستند. به دلیل این که معمولا این پروژه ها به گشتاور یکنواخت و ثابت نیاز دارند. بزرگترین مزیت الکتروموتور های موتوژن قیمت مناسب نسبت به نمونه های خارجی می باشد. برای تهیه این موتور های الکتریکی می توانید از طریق نمایندگی ما یعنی آریا گشتاور مانا اقدام به خرید کنید. ما کاتالوگ موتوژن را برای خرید راحت تر طراحی کرده ایم. بنابراین می توانید با مقایسه ویژگی ها با خیال راحت سفارش خود را ثبت کنید.

 

محصولات مرتبط:

الکتروموتور SEW

الکتروموتور Stream

مقالات مرتبط:

بهترین گزینه برای خرید الکتروموتور اصل آلمانی

الکتروموتور زیمنس سعدی

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس ریکپچای گوگل الزامی است که منوط به خط مشی رازداری و شرایط استفاده گوگل است.