مجله آگما

برترین برندهای پمپ آب خانگی ایرانی و خارجی کدامند؟

برترین برندهای پمپ آب خانگی ایرانی و خارجی کدامند؟

این روزها یکی از تجهیزات مدرنی که مشکلات مربوط به آب و مایعات را در زمینه انتقال و افزایش فشار برطرف می‌سازد، پمپ آب بوده که به تلمبه نیز معروف است. پمپ آب وسیله‌ای به شمار می‌رود که در مصارف مختلفی مانند مصارف خانگی، کشاورزی، صنعتی و … کاربرد دارد. اگر در حال حاضر به دنبال پمپ آب هستید، در آگما با ما همراه باشید تا شما را با برترین برند پمپ آب خانگی ایرانی و خارجی بیشتر آشنا کنیم. یکی از معضلات امروزه بسیاری از ساختمان‌ها کمبود فشار آب است؛ به خصوص افرادی که در ساختمان‌های بلند و یا مناطق مرتفع زندگی می‌کنند. این معضل فشار آب به ویژه در طبقات بالایی یک ساختمان بیشتر حس خواهد شد. راهکار حل مشکل آب برای این ساختمان‌ها استفاده از پمپ آب خانگی است.

پمپ آب در مسیر شبکه آبرسانی ساختمان شما نصب شده و با افزایش فشار، آب را به طبقات بالا هدایت خواهد کرد. وظیفه پمپ آب در واقع این است که آب ذخیره شده داخل مخزن را به شبکه آبرسانی ساختمان هدایت کند و به زبان ساده این وسیله با تبدیل جریان الکتریکی به انرژی مکانیکی آب را با فشار کافی به ارتفاع بالا می‌رساند.

پمپ چیست؟

پمپ آب نوعی دستگاه بوده که از آن برای انتقال و یا جابه‌جایی آب می‌توان بهره برد و نام دیگر آن تلمبه است. به وجود آمدن فشار زیاد در انتقال دادن مایعات سبب می‌شود که بتوان مایعات را تا ارتفاع بالاتر و یا پایین‌تر منتقل کرد. به بیانی ساده‌تر پمپ یک ماشین الکترونیکی است که از این ماشین الکترونیکی جهت افزایش فشار آب و همین‌طور برای انتقال آب و مایعات از یک نقطه به نقطه دیگر استفاده می‌شود.

پمپ چیست؟

پمپ آب امروزه در سراسر جهان برای تأمین آب مصارف شهری، کشاورزی، مسکونی و صنعتی کاربرد دارد که این یک نمونه از کاربرد این ماشین الکترونیکی به شمار می‌رود. از این وسیله برای انتقال فاضلاب در تصفیه خانه‌های فاضلاب نیز می‌توان استفاده کرد. اگر قصد خرید این محصول را دارید، بهتر است که با برترین برند پمپ آب خانگی ایرانی و خارجی بیشتر آشنایی پیدا کنید.

انواع پمپ آب خانگی

با توجه به نوع کاربرد و موارد استفاده، پمپ آب خانگی به چند دسته قابل تقسیم است که هرکدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. با ما همراه باشید تا با انواع پمپ آب خانگی بیشتر آشنا شوید:

پمپ آب جتی

یکی از انواع پمپ آب خانگی، پمپ آب جتی بوده که در مصارف مسکونی کاربرد دارد. پمپ آب جتی بیشتر در مواردی استفاده می‌شود که نیاز به مکش زیاد و از عمق باشد. این پمپ با قدرت یک اسب بخار خود برای ساختمان‌های یک تا چهار طبقه تک واحدی یک گزینه عالی به شمار می‌رود.

انواع پمپ آب خانگی

پمپ آب بشقابی

یکی دیگر از انواع پمپ آب خانگی، پمپ آب بشقابی است که با صدای کم خود یک گزینه مناسب برای خرید محسوب می‌شود؛ اما این پمپ برای ارتفاع کم مناسب بوده و نباید از آن برای ساختمان‌هایی که بلند هستند، استفاده شود.

پمپ آب با مخزن انبساط یا منبع تحت فشار

یک نکته مهم در انتخاب انواع پمپ آب خانگی آشنایی با برترین برند پمپ آب خانگی ایرانی و خارجی است که اگر با ما در آگما همراه باشید، شما را با این برندها آشنا خواهیم کرد. پمپ آب با مخزن انبساط یا منبع تحت فشار به پمپ‌های یک اسبی اطلاق می‌شود که برای تقویت قدرت فشار و همین‌طور اندازه‌گیری میزان فشار در سیستم آبرسانی داخل لوله‌ها کاربرد دارند.

پمپ آب سیرکولاسیون

این پمپ بیشتر برای سیستم گرمایش مرکزی شوفاژخانه مناسب بوده و به همین دلیل به پمپ شوفاژخانه نیز معروف است. از مزایای این پمپ می‌توان به صدای کم آن و افزایش فشار آب با این پمپ اشاره کرد. این پمپ قادر است مایعاتی با دمای 100 تا 130 درجه را پمپاژ کند.

پمپ آب یک اسب

یکی از رایج‌ترین و کاربردی‌ترین پمپ‌های‌ آب‌ خانگی، پمپ آب یک اسب در کنار پمپ آب نیم اسب است. این پمپ برای مصارف خانگی بسیار مناسب بوده و معمولاً به صورت دو نوع پمپ آب یک اسب بشقابی یا پمپ آب یک اسب جتی در بازار وجود دارد.

پمپ آب سانتریفیوژی

این پمپ که به نام پمپ گریز از مرکز نیز شناخته می‌شود، از جمله پمپ‌های باغبانی و خانگی بوده که دارای طراحی ساده است. امروزه در هر ساختمانی که از پکیج یا شوفاژخانه استفاده می‌شود، حداقل یک نوع پمپ آب سانتریفیوژ وجود دارد.

پمپ آب محیطی

برای انتخاب هر نوع پمپ آب خانگی بهتر است حتماً با برترین برند پمپ آب خانگی ایرانی و خارجی آشنایی داشته باشید تا در خرید خود موفق شوید. پمپ آب محیطی یک نوع پمپ آب با کیفیت است که جدا از انتقال سیال دارای حباب هوا، قادر بوده که سیال را تا ارتفاع 300 متر در سرعت متوسط کاری منتقل کند. ویژگی مهم این محصول این است که کاربر می‌تواند از آن در جهت مخالف نیز استفاده کند.

پمپ آب با کلید اتوماتیک

در بعضی از موارد برای اینکه پمپ آب به موقع خاموش و روشن شود، به پمپ آبی با کلید اتوماتیک نیاز است. این کلیدِ پمپ آب خانگی زمانی که نیاز است تا پمپ خاموش یا روشن شود، به صورت خودکار، کار روشن شدن و یا خاموش کردن پمپ را انجام خواهد داد.

بهترین برند پمپ آب خانگی ایرانی

در بین شرکت‌های تولید کننده پمپ آب خانگی ایرانی برندهای معتبری وجود دارد که در ادامه این مطلب به آن‌ها اشاره شده است:

بهترین برند پمپ آب خانگی ایرانی

بهترین برند پمپ آب خانگی خارجی

برای خرید پمپ آب خانگی نیاز است تا برند‌های معتبر در این زمینه را بشناسید تا خرید مناسبی داشته باشید. در ادامه به رایج‌ترین و برترین برند پمپ آب خانگی ایرانی و خارجی اشاره خواهیم کرد تا انتخاب برای شما راحت‌تر صورت گیرد:

بیشتر بخوانید  قیمت پمپ استیل 316

در میان برندهای خارجی بهترین‌ها برند پنتاکس، ابارا، گرانفوس، لوارا، لئو، داب و… است.

بهترین برند پمپ آب خانگی خارجی

مهم‌ترین نکات در زمان خرید و انتخاب بهترین پمپ آب خانگی

زمانی که قصد خرید یک پمپ آب را دارید، نیاز است تا با نکات خرید این وسیله برای مصارف خانگی آشنایی بیشتری داشته باشید تا متناسب با نیاز خود انتخاب کنید. این نکات عبارتند از:

 • میزان جریان

دبی یک پمپ آب بر طبق لیتر در دقیقه اندازه‌گیری می‌شود و یکی از نکات مهم خرید پمپ آب خانگی است. دبی یا آبدهی پمپ آب، به میزان یا حجم آبی گفته می‌شود که پمپ قادر است تا آن را پمپاژ کند.

 • نوع پمپ

انواع مختلفی از پمپ آب خانگی وجود دارد و انتخاب در زمان خرید این محصول باید بر اساس کاربرد آن باشد. برای نمونه پمپ آب برای ساختمان مسکونی نوعی پمپ آب خانگی بوده و پمپ آبی که برای استخر و تعویض آب استخری استفاده می‌شود، پمپ استخری است.

 • هد پمپ

هد پمپ همان میزان ارتفاع و مسافتی بوده که پمپ قادر است تا آب را تا آن ارتفاع یا مسافت پمپاژ کند. هد پمپ یکی از نکات مهم خرید در پمپ خانگی است که با عبارت MAX به همراه عدد هد بر روی بدنه پمپ قرار دارد.

 • برند تولید کننده

اینکه چه برندی را برای خرید پمپ انتخاب کنید، بسیار مهم است و به همین دلیل ما در آگما این مقاله را به برترین برند پمپ آب خانگی ایرانی و خارجی اختصاص دادیم تا شما بتوانید با آشنایی با این برندها خرید امنی را تجربه کنید.

 • مصرف انرژی پمپ آب

هر دستگاه الکتریکی یک مصرف انرژی مخصوص به خود دارد که پمپ آب خانگی نیز از این قاعده مستثنا نیست. توجه به مصرف انرژی این دستگاه در زمان خرید به شما کمک می‌کند تا ذهنیتی از هزینه برق خود در آینده و استفاده از پمپ آب داشته باشید.

 • قدرت یا توان پمپ آب

هر پمپ با توجه به کارایی خود دارای قدرت و توانی بوده که بر حسب وات/کیلووات در نظر گرفته شده است. در زمان خرید توجه به این نکته به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید از کارایی بالای پمپ آب استفاده کنید؛ زیرا هر چقدر پمپ قدرت بیشتری داشته باشد، کارایی آن بالاتر است.

 • صدای پمپ آب

در واقع پمپ بی‌صدا وجود ندارد، اما برخی از پمپ‌ها صدای کمتری نسبت به سایر پمپ‌ها خواهند داشت؛ بنابراین در زمان خرید یک پمپ آب خانگی برای منزل خود به میزان صدای آن توجه لازم را داشته باشید.

مهم‌ترین نکات در زمان خرید و انتخاب بهترین پمپ آب خانگی

مهم‌ترین مشخصات پمپ های آب

پس از انتخاب برترین برند پمپ آب خانگی ایرانی و خارجی نیاز است که با مهم‌ترین مشخصات پمپ‌های آب آشنایی داشته باشید. یکی از مهم‌ترین نکات خرید پمپ آب خانگی دقت به عملکرد این دستگاه است؛ زیرا عملکرد پمپ آب تحت تأثیر پارامترهای مختلفی نظیر حداکثر دبی یا آب دهی، توان، حداکثر هد یا ارتفاع و… قرار دارد. در ادامه به مهم‌ترین مشخصات انواع پمپ خانگی اشاره شده است:

 • حداکثر ارتفاع پمپ آب
 • قدرت و توان پمپ آب
 • مشخصات الکتریکی پمپ آب نظیر ولتاژ و آمپر مصرفی
 • قطر خروجی لوله
 • حداکثر دبی پمپ آب
 • قطر ورودی لوله

مهم‌ترین مشخصات پمپ های آب

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم که بیان کنیم پمپ آب خانگی چیست و بهترین و برترین برند پمپ آب خانگی ایرانی و خارجی کدامند تا شما تجربه خوبی از خرید خود داشته باشید. در میان برندهای خارجی بهترین‌ها برند پنتاکس، ابارا، گرانفوس، لوارا، لئو، داب و… هستند. در میان بهترین برندهای ایرانی هم می‌توان به پمپ آب الکتروژن، پمپ آب دیزل ساز، پمپ آب نوید موتور، پمپ آب پمپیران، پمپ آب هیدران، پمپ آب رادپمپ و… اشاره کرد. در زمان خرید این محصول نیاز است که به نکاتی مانند قدرت یا توان پمپ آب، میزان صدای آن، میزان جریان، هد پمپ، برند تولیدکننده و سایر نکاتی که در این مقاله اشاره شد دقت کنید تا خرید امن، راحت و به‌صرفه‌ای داشته باشید. آگما دارای انواع برندهای خارجی و ایرانی پمپ آب خانگی است و محصولات خود را با کیفیت استثنایی به همراه گارانتی شرکتی و گواهی‌نامه‌های شرکتی اصالت کالا به مشتریان خود عرضه می‌دارد.

سوالات متداول

 • پمپ جتی مناسب چه مصارفی است؟

پمپ آب جتی بیشتر در مواردی استفاده می‌شود که نیاز به مکش زیاد و از عمق باشد و برای مصارفی نظیر آبیاری، کارواش، تخلیه استخر و… کاربرد دارد؛ اما به دلیل صدای زیاد بیشتر مناسب فضاهایی نظیر حیاط و پارکینگ است.

 • برترین برند پمپ آب خانگی ایرانی و خارجی کدامند؟

پمپ آب الکتروژن، دیزل ساز، نوید موتور، پمپیران، هیدران و پمپ آب رادپمپ از بهترین برندهای ایرانی به شمار می‌روند. بهترین برندهای خارجی نیز پنتاکس، ابارا، لوارا، لئو، داب و گرانفوس هستند.

 • مهم‌ترین نکات در زمان خرید و انتخاب بهترین پمپ آب خانگی چیست؟

نکاتی مانند قدرت یا توان پمپ آب، میزان صدای پمپ، میزان جریان پمپ، برند تولید کننده پمپ، هد پمپ و… از جمله نکات مهم خرید این محصول به شمار می‌روند.

بیشتر بخوانید:

نکات موثر بر قیمت پمپ لوب

بهترین پمپ آب خانگی چه نام دارد؟

مهمترین ویژگی پمپ بشکه کش دستی

بررسی نحوه عملکرد پمپ وکیوم آبی

همه چیز درباره عملکرد ساید چنل، پمپ طبقاتی و روتس بلوئر و کاربردهای آن

5/5 - (2 امتیاز)
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس ریکپچای گوگل الزامی است که منوط به خط مشی رازداری و شرایط استفاده گوگل است.