مجله آگما

نکات مهم در خرید الکتروموتور

خرید الکتروموتور

خرید الکتروموتور مستلزم توجه به فاکتور های از پیش تعیین شده است. توجه به این پارامتر ها می توان یاری رسان شما در انتخاب بهترین نوع الکتروموتور باشد. تنوع گسترده الکتروموتور ها موجب شده تا خریداران هیچ محدودیتی برای انتخاب آن ها نداشته باشند. علاوه بر این، جهت خریداری این تجهیرات، نوع فعالیت میزان بودجه مالی خود را در نظر بگیرید.

پیشنهاد خرید

الکتروموتور ATB Sever

1,500,000 تومان1,500,000 تومانخرید کنید

با در نظر گرفتن پارامتر های زیر بهترین نوع الکتروموتور ها را بخرید

الکتروموتور ها به دلیل عملکرد خاص، به پرفروش ترین تجهیزات صنعتی تبدیل شده اند. این تجهیزات به منظور تبدیل انرژی الکتریکی به مکانیکی در صنایع مختلف کاربرد دارند. اما اغلب خریداران این تجهیزات دچار سردرگمی هستند. دلیل این امر را می توان تنوع گسترده الکتروموتور ها دانست. از این جهت این تجهیزات را باید بر اساس نیاز خود بخرید. در ادامه برخی از پارامتر های موثر در ‌خرید ‌الکتروموتور ها را بررسی می کنیم. با توجه به این پارامتر ها می توانید بهترین نوع الکتروموتور را خریداری کنید.

سرعت الکتروموتور ها و اهمیت آن برای خریداری

برای خریداری الکتروموتور ها حتما باید به حداکثر سرعت آن را توجه کنید. دلیل این امر، این است که مصارف متنوع به سرعت مشخصی نیاز دارند. از این جهت نمی توان از یک سرعت ثابت برای تمام صنایع استفاده کرد. الکتروموتور ها بر اساس سرعت به دو نوع تقسیم می شوند. نوع اول، الکتروموتور های معمولی هستند که سرعت آن ها را حداقل ۱۴۰۰ و حداکثر ۳۰۰۰ دور بر دقیقه می دانند.

این الکتروموتور ها برای اغلب صنایع کاربرد خواهند داشت. نوع دیگر، تنها برای مصارف خاص مورد استفاده قرار می گیرد. الکتروموتور های خاص سرعتی معادل ۷۵۰ الی ۹۰۰ دور بر دقیقه دارند. باید بدانید که که با کاهش سرعت الکتروموتور، کارکرد و قیمت آن بیشتر می شود.

اهمیت گشتاور خارجی

اهمیت گشتاور خارجی

گشتاور خروجی پارامتری مهم برای خرید الکتروموتور

از دیگر پارامتر هایی که در هنگام خرید الکتروموتور باید به آن توجه کنید، میزان گشتاور شروع موتور است. گشتاور ابتدایی دستگاه، معیار مهمی برای انتخاب حداکثر سرعت الکتروموتور خواهد بود. از این جهت برای این که بتوانید سرعت مناسبی را برای الکتروموتور خود انتخاب کنید، باید میزان گشتاور را مورد بررسی قرار دهید. گشتاور و سرعت الکتروموتور، رابطه ای متضاد یکدیگر دارند. به همین دلیل، این چه میزان گشتاور برای خریداری الکتروموتور مناسب خواهد بود، کاملا به نیاز و کاربرد شما بستگی دارد.

بررسی ‌الکتروموتور های تک فاز و سه فاز

برق مصرفی در الکتروموتور ها به صورت تک فاز یا سه فاز تعیین می شود. مسلماً الکتروموتور های سه فاز مزیت های چشمگیر تری نسبت به الکتروموتور های تک فاز دارند. میزان لرزش در الکتروموتور های سه فاز بسیار کم است و آلودگی صوتی کمتری تولید می کند. علاوه بر این، توان تولیدی آن ها بیشتر خواهد بود. حداکثر توان الکتروموتور های تک فاز را می توان ۵ اسب بخار دانست. از این جهت تنها در صنایعی که به توان اندک نیاز دارند، استفاده می شوند.

مهم ترین شاخص انتخاب الکتروموتور

مهم ترین شاخص انتخاب الکتروموتور

توان الکتروموتور ها و تاثیر آن در کارایی این تجهیزات

به منظور خرید الکتروموتور قدرتمند باید به توان آن توجه کنید. توان هر الکتروموتور، در واقع میزان توانایی آن برای تولید انرژی مکانیکی است. از این جهت هر چقدر توان یک الکتروموتور بیشتر باشد، عملکرد بهتری خواهد داشت. از آنجایی توان الکتروموتور ها در افزایش راندمان کاری تاثیر می گذارند، به عنوان مهم ترین شاخص انتخاب ‌الکتروموتور شناخته می شود. توجه داشته باشید که توان این تجهیزات برحسب کیلووات یا اسب بخار در مشخصات این محصول نوشته شده است. با توجه به میزان وابستگی فعالیت خود به انرژی مکانیکی، می توانید الکتروموتور هایی با توان مختلف را انتخاب کنید.

برای خریداری ‌الکتروموتور ها به شرایط محیطی توجه داشته باشید

شرایط محیط کار شما می تواند بر راندمان الکتروموتور تاثیر بگذارد. از این جهت لازم است تا به این پارامتر در خرید الکتروموتور توجه ویژه ای داشته باشید. برای خریداری این ژنراتور ها ابتدا میزان رطوبت محیط کاری خود را اندازه بگیرید. هر الکتروموتور تنها در یک بازه دمایی خاص توانایی فعالیت دارد. از این جهت اندازه گیری حداقل و حداکثر دما محیط کار نیز فرایند مهمی است. ارتفاع نصب الکتروموتور از سطح دریا نیز اهمیت ویژه ای برای خریداری آن ها دارد.

پارامتر های موثر در خرید الکتروموتور

پارامتر های موثر در خرید الکتروموتور

نتیجه گیری

خرید الکتروموتور مناسب، نیازمند توجه به پارامتر های مشخص شده ای است. از این جهت برای خریداری مقرون به صرفه این تجهیزات می توانید با کارشناسان آریا گشتاور مانا مشورت کنید. آریا گشتاور مانا، بزرگ ترین پلتفرم ایرانی در زمینه ارائه انواع تجهیزات صنعتی است. این شرکت تجاری بدون داشتن واسطه، باکیفیت ترین تجهیزات را با کمترین قیمت بازار در اختیار مشتریان قرار می دهد.

مقالات مرتبط:

راهنمای خرید محصولات موجود در نمایندگی جمکو

با گیربکس مکعبی و موارد کاربرد آن در صنایع مختلف آشنا شوید

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس ریکپچای گوگل الزامی است که منوط به خط مشی رازداری و شرایط استفاده گوگل است.