مجله آگما

کاربرد بوستر پمپ آتش نشانی چیست

بوستر پمپ آتش نشانی چیست

آتش سوزی می تواند خطری وحشتناک در هر صنعتی باشد. در یک نیروگاه، اتخاذ تدابیری برای جلوگیری از آتش سوزی و همچنین آمادگی برای مقابله با آن در صورت وقوع، کاملاً حیاتی است. به همین دلیل، آشنایی با این که بوستر پمپ آتش نشانی چیست اهمیت زیادی دارد.

بوستر پمپ های آتش نشانی به طور ویژه برای بخش صنعتی طراحی شده اند؛ زیرا این بخش، نیاز به روشی موثر برای مبارزه با آتش سوزی خطرناک دارد که ممکن است به کل تاسیسات آسیب برساند. این نوع پمپ آتش نشانی،  فشار آبی را که در اطفای حریق استفاده خواهد شد تنظیم می کند؛ بنابراین، این نوع پمپ گریز از مرکز انتقال حجم بالایی از  آب را در فشار کم امکان پذیر می کند.

پیشنهاد خرید

ساید چنل GREENCO

1,500,000 تومان1,500,000 تومانخرید کنید

کارایی بوستر پمپ آتش نشانی چیست؟

سیستم های اسپرینکلر تجهیزاتی هستند که آتش را تحت کنترل نگه می دارند. پمپ های آتش نشانی در قلب سیستم های اسپرینکلر قرار دارند. در مقایسه با سایر انواع پمپ، پمپ های آتش نشانی وسایلی هستند که در حالت آماده به کار هستند و در مواقع آتش سوزی مورد استفاده قرار می گیرند.

در شرایط خاص، بوستر پمپ آتش نشانی یک آیتم بسیار مهم برای موفقیت در زمان اطفای حریق است. می توان از آن در ساختمان های تجاری، مسکونی، صنعتی و غیره استفاده کرد. سیستم های اطفاء حریق در ساختمان ها باید مطابق با استانداردها و مقررات تعیین شوند. پمپ آتش نشانی بخشی از تامین آب است و انرژی آن از بخار، برق یا گازوئیل تامین می شود.

آشنایی با این که بوستر پمپ آتش نشانی چیست

آشنایی با این که بوستر پمپ آتش نشانی چیست

نحوه عملکرد بوستر پمپ آتش نشانی

دستگاه بوستر پمپ بخشی از سیستم مبارزه و سرکوب آتش است. بوستر پمپ فشار سیال را افزایش می دهد که بسته به ساختار آن ممکن است مایع یا حتی گاز باشد. در واقع بوستر پمپ، بسیار شبیه به یک کمپرسور گاز بوده اما معمولاً با مکانیسم ساده‌تری ساخته می ‌شود. به عبارتی برای افزایش فشار گازی که در حال حاضر بالاتر از فشار محیط است از بوستر پمپ آتش نشانی استفاده می شود.

در واقع برای آشنایی با نحوه عملکرد سیستم های آتش نشانی باید به طور کامل بدانید که بوستر پمپ آتش نشانی چیست. به عبارتي ديگر بايد گفت كه بوستر از چند پمپ آتش نشاني تشكيل شده كه آب را از منابع مختلف مانند آب زير زميني، مخزن و غيره جمع آوري مي كند و توسط برق یا سوخت دیزل به عنوان بخشی از سیستم آبپاش آتش نشانی هدایت می شود. به دلیل فشار بالای پمپ، آب از طریق سیستم آبپاش و لوله های پایه شلنگ توزیع می شود.

کاربردهای بوستر پمپ آتش نشانی در صنایع

کاربردهای بوستر پمپ آتش نشانی در صنایع

پیشنهاد خرید

گیربکس صنعتی روسی

3,500,000 تومان3,500,000 تومانخرید کنید

انواع پمپ های مورد استفاده در بوستر پمپ آتش نشانی

پمپ جوکی که پمپ تعمیر و نگهداری فشار نیز نامیده می شود، دستگاه کوچکی است که با یک پمپ آتش نشانی در سیستم اسپرینکلر آتش نشانی کار می کند. در پاسخ به این سوال که جوکی پمپ آتش نشانی چیست باید گفت که این پمپ، به گونه ای طراحی شده است که فشار سیستم را در زمانی که از آن استفاده نمی شود در حد معینی بالا نگه می دارد تا پمپ آتش نشانی دائماً کار نکند و سیستم بدون راه اندازی خاموش نشود.

در واقع، وظیفه پمپ جوکی این است که مانع از هدر رفتن مواد به کار رفته در سیستم های آتش نشانی می شود. با توجه به این موارد، متوجه شدید که انواع بوستر پمپ آتش نشانی چیست.

سخن پایانی

آتش سوزی یکی از خطرناک ترین اتفاقات برای یک صنعت است. مواد شیمیایی، نفت و مواد خام باعث می شود که آتش فرصت گسترش پیدا کند. تنها چند دقیقه طول می کشد تا آتش شعله ور شود و خساراتی ایجاد کند که برای قرن ها قابل جبران نیست. برای صنایع اهمیت زیادی دارد که با ایجاد تمهیدات مناسب از نیروگاه ها در برابر آتش سوزی ناگهانی محافظت کنند، اما قبل از هر چیز باید بدانید که بوستر پمپ آتش نشانی چیست.

اهمیت بوستر پمپ آتش نشانی در صنایع مختلف

اهمیت بوستر پمپ آتش نشانی در صنایع مختلف

همانطور که گفته شد، بوستر پمپ آتش نشانی بخشی از منبع آب سیستم اسپرینکلر آتش نشانی است و با برق، گازوئیل و غیره تغذیه می شود. ورودی پمپ یا به لوله کشی عمومی آب یا یک منبع آب ساکن مانند مخزن، متصل است؛ بنابراین، خرید این بوستر پمپ، از آریا گشتاور مانا اهمیت زیادی دارد.

 

 

محصولات مرتبط:

پمپ طبقاتی افقی ابارا (Ebara) سری Matrix

پمپ طبقاتی عمودی دیزل ساز سری DVM

مقالات مرتبط:

دوزینگ پمپ اتاترون دارای چند مدل بوده و چه کاربردهایی دارد؟

کدام پمپ بشکه کش را انتخاب کنم؟ چند نکته بسیار مهم

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس ریکپچای گوگل الزامی است که منوط به خط مشی رازداری و شرایط استفاده گوگل است.